Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

VETERİNER HEKİMLERİ RENCİDE EDEN TALİHSİZ KONUŞMA

admin 8 Mayıs 2018 VETERİNER HEKİMLERİ RENCİDE EDEN TALİHSİZ KONUŞMA için yorumlar kapalı

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Muharrem İNCE’nin basında, “Veterinerden TUBİTAK başkanı olmaz” şeklinde bir açıklaması yer almıştır. Bu açıklama, 30.000 veteriner hekim camiasını derinden üzüntüye sevk etmiştir. Özellikle seçim döneminde, bir meslek ismi zikredilerek, yapılan bu talihsiz bir açıklama olmuştur.

Veteriner hekimlik eğitimi, 5 yıllık Yüksek Lisans programını kapsamaktadır. Veteriner hekimlik mesleği, bilimsel araştırmaların yoğun olarak yürütüldüğü bir alandır.

Bu gün, hayvan sağlığı ve insan sağlığı alanında birçok yeni buluşa imza atmış, dünya çapında kabul görmüş birçok veteriner hekim bilim insanı bulunmaktadır.

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu) bir mesleğin çalışma alanı değildir. Tüm bilimsel ve teknolojik araştırmaları kapsamaktadır. Ve bilimsel çalışma yürüten tüm mesleklerin ortak çalışma kurumudur.Veteriner hekimler de bilimsel çalışmalar yürüten meslek grupları içindedir.

Bu nedenle, bir veteriner hekimin TÜBİTAK başkanı olmasında hiçbir engel yoktur. Ancak; burada liyakat dikkate alınmak zorundadır.

Bu sözlerini üzerimize alınmıyoruz çünkü biz Veteriner değil Veteriner Hekimiz. Yüksek lisans mezunu olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Konu Bilimse en az 6 farklı anatomi ve Fizyoloji bilgisine sahip özellikle 200 den fazla zoonoz hastalıkla mücadele eden hayvan sağlığı İnsan sağlığı ve gıda güvenliğinin temel taşı bir meslek grubuyuz. Bizleri kimlerle karıştırdığını merak ediyoruz. İstiklal marşımız yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy’unda Veteriner hekim olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Veteriner hekim camiası, bu gerçeğe uymayan açıklama nedeniyle kendisinden bir özür beklemektedirler.

Saygılarımla arz ederim.

Talat GÖZET

Türk Veteriner Hekimleri Birliği

Merkez Konseyi Başkanı

Comments are closed.