TVHB 47. DÖNEM MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI TALAT GÖZET İN VEDA MESAJI

admin 19 Kasım 2018 TVHB 47. DÖNEM MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI TALAT GÖZET İN VEDA MESAJI için yorumlar kapalı

Saygıdeğer meslektaşlarım. Kıymetli sektör temsilcileri ve

Değerli paydaşlarımız…

2000 yılından bu güne kadar, Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin merkez birimlerinde (Yüksek Haysiyet Divanı, Merkez Konseyi Yönetimi ve denetleme kurulu üyeliği) görev aldım. Son 3 dönemdir de (6 yıl) Merkez Konseyi Başkanlığı görevini yürütüyorum.

Başkanlık sürecinde, oda başkanlarım ve meslektaşlarımla, sektör temsilcileri ile istişare içerisinde, mesleğimize ve ülke hayvancılığına ve gıda güvenliğine en iyi katkıyı sağlamak için elimden gelen gayreti göstermeye çalıştım.
Her gün, sabah 8 den akşam geç saatlere kadar Merkez Konseyinde bulunmaya ve her platformda mesleğimizi temsil etmeye üreticilerimizin sorunlarını anlatmaya büyük bir özveriyle gayret ettim.

Bildiğiniz gibi; mesleğimizin birikmiş birçok önemli sorunları bulunmaktadır. Bunun yanında Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin kurumsal alt yapı sorunları da buna eklenince bu çalışma süresi bile az gelmektedir.
Bu çalışma sürecinde, iki konuya özel önem gösterdim. Birincisi; Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve Odalarınızın kurumsallaşması, ikincisi ise; Mesleki sorunlar konusunda 56 veteriner hekimler oda başkanlarımızın dayanışma ve uyum içinde çalışma ortamı sağlanmasıdır.
Bildiğiniz gibi; 24-25 Kasım 2018 tarihlerinde 48. Büyük Kongre toplanacak ve Merkez Konseyi seçimleri de gerçekleştirilecektir. Ben bu dönemde yeniden aday olmayacağım.

Aday olacak ve seçilerek bayrağı bir adım ileriye götürecek olan meslektaşlarıma kurumsal hafızayı aktarmak amacıyla mesleğimizin geleceği açısında güven ve birlikte daima ileriye sloganımızla sizlerin ve meslektaşlarımın her daima yanında olacağım. Bu görevim esnasında kırdığım, üzdüğüm Kişiler varsa helallik istiyor. Genel kurulda ve mesleki platformlarda görüşmek ve dostluğumuzun baki kalması dileklerimle tüm meslektaşlarıma, birlikte çalıştığım bakanlık bürokrasisi, veteriner fakültelerinin dekan ve öğretim üyeleri, sektör temsilcileri, üretici birliği başkan ve yöneticilerine veteriner ilaç sanayi temsilcileri ve bu zor aynı zamanda kutsal görevim esnasında katkı veren çalışmalarımızda yardımcı olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür eder selam ve saygılar sunarım.

Allaha emanet olun.

Talat GÖZET
Merkez Konseyi Başkanı

 

Comments are closed.